Průvodce postupem nasazení zubních fazet

Co jsou to zubní fazety?

Jen málo věcí je krásnějších než dokonalý úsměv. Ale co když vám laťka absolutní dokonalosti nedovolí uspokojit se s tím, co vám příroda nadělila? Měla jsem to štěstí, že jsem se narodila s dokonale rovnými zuby, ale bohužel to pro moji milovanou dcerku Elišku neplatí. A tak jsem se začala víc zajímat o zubní fazety.

Zubní fazety jsou tenké slupky, obvykle z porcelánu, které se nasazují na přední stranu zubů, aby vypadal esteticky lépe. Zní to skvěle, že? No, teď už to zní méně skvěle, když si uvědomíte, že k tomu patří i broušení původního zubu. Ale vše má své pro a proti, takže se pojďme na to podívat zblízka.

Jak probíhá nasazení zubních fazet?

V první řadě je potřeba zajít na konzultaci. Ať už se rozhodnete pro jakéhokoli zubního lékaře, je důležité pečlivě probrat všechny možnosti. Pro Elišku jsem vybrala zkušeného stomatologa, který se specializoval na estetickou stomatologii.

Během konzultace lékař provede vyšetření úst a postará se o potřebné rentgenové snímky. Na základě toho pak doporučí, kolik fazet budete potřebovat a jakou barvu by měly mít. Eliška chtěla mít fazety na všech 8 předních zubech, ale lékař nám doporučil jen 6. Barva? Co nejbližší barvě jejích přirozených zubů.

Na co si dát pozor při nasazení zubních fazet?

Nasazení fazet je v podstatě trvalý zákrok a je tedy třeba ho pečlivě zvážit. Nebudu vám lhát, byla jsem hodně nervózní, když jsme se s Eliškou rozhodly pro tento krok. Ale díky skvělému komunikačnímu kanálu mezi námi a lékařem jsme byly na vše připraveny.

Jedno z hlavních rizik je, že broušení zubu může způsobit, že zub bude citlivější na teplotu nebo sladké. Eliška už nyní musí být opatrnější při konzumaci studených nebo teplých nápojů. Ale na druhou stranu, její zuby vypadají nyní naprosto úžasně, takže to pro ní byla ta správná volba.

Údržba zubních fazet

Fazety, podobně jako vaše přirozené zuby, vyžadují pravidelnou údržbu. Včasné vyčištění a pravidelné kontroly u zubního lékaře jsou klíčové. A nezapomeňte na správnou techniku čištění zubů! Nikdy byste neměli používat tvrdý kartáček a měli byste se vyhnout přílišnému broušení zubů.

S údržbou se může zpočátku trochu potýkat, ale časem se to stane rutinou. Eliška zpočátku měla několik problémů s prasklou fazetou, ale po pár návštěvách lékaře se vše podařilo vyřešit a nyní jsou její fazety ve vynikajícím stavu.

Jsem si jistá, že díky tomuto průvodci už víte, co vás v případě zubních fazet čeká. Mým cílem bylo vás seznámit s postupem a upozornit na možná rizika nasazení zubních fazet. A věřte mi, konečný výsledek - krásný a zářivý úsměv - stojí za to!

Napsat komentář

loader